koreni-spices.cz

Armageddon | semena chilli 10ks, nejpálivější

Armageddon | semena chilli 10ks

Popis plodu: Tvary a rozměry plodů u hybridních odrůd paprik jsou velmi různé. Plody Armageddonu jsou 3 cm široké a až 5 cm dlouhé lusky a nebo podobného papričce Trinidad Scorpion Moruga. Na pokožce jsou patrné drobné výrůstky, dozrává ze zelené do hnědé a nebo světle červené barvy. Armageddon je extrémně pálivá a silně aromatická. Při práci s otevřenými plody je vhodé používat nitrilové rukavice, které doporučujeme často měnit. Pal je opravdu velmi silný a dlouho trvající. Armageddon patří mezi top nové nejpálivější odrůdy. Po požití této papričky a přetvávajících problémech s pálením v žaludku pomáhá plnotučné mléko, tvaroh a nebo jogurt. Všechny jmenované produkty musí být vyrobené z opravdového mléka 🙂
Popis rostliny: Rostlina se dorůstá kolem 1,5m na výšku a podobně do šířky, jedná se o typický keř rodu Capsicum Chinense. Při pěstování papriček rodu Capsicum Chinense rozhodně nešetřete místem. Při pěstování ve skleníku se můžete těšit na vyšší výnos.
Nároky na pěstování: S výsevem začínáme již v únoru jako u dalších odrůd Capsicum Chinense, abychom vypěstovali dostatečně silnou sazenici, která stihne včas nasadit květ po výsadbě a má čas na dozrání plodů. Samo dozrávání se může protáhnout až do přelomu září / října v závislosti na počasí. Je tedy nutné dobré načasování na jednotlivé pěstební úkony. Nedostatek slunce při předpěstování způsobuje vytahování kmínku za sluncem, který u dospělé rostliny v létě již nezesílí. Je nutné vypěstovat nízkou sazenici s co největším počtem pater, silným kmínkem a mohutným kořenovým balem. Předcházíme tak vyvracení rostliny z půdy.
Zajímavosti: Armageddon je mladá hybridní odrůda vznikla kžížením odrůd 7 Pot Douglah x Monster Naga. 
Možná využití: Armageddo je velmi zajímavou odrůdou byť se jedná o čerstvý hybrid, u kterých nelze zaručit vlastnosti po další generace. Nabízí maximální výnosnost a extrémní pálivost. Nevýhodou může být nestálost barvy paprik v botanické zralosti a také neustálený tvar plodů.
 
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování
 
Co dokáže Brown Bhutlah (Chocolate Bhutlah)? 
.