koreni-spices.cz

Big Black Mama| semena chilli 10ks, nejpálivější

Big Black Mama| semena chilli 10ks

Popis plodu: Big Black Mama na první pohled zaujme velmi exotickým vzhledem. Pokožku má zvlásněnou takovým způsobem, že lze bez problému mluvit o celulitídě 🙂 Většina plodů je nadprůměrně velkých, váhově kolem 10g. Vzhledem k tomu, že Big Black Mama je pouze několik let starý hybrid, je díky tomu nadprůměrně výnosná. 
Popis rostliny:  Jedná se o druh Capsicum Chinense – hybrid vzniklý zkřížením Naga Morich a 7 Pot Douglah. Nijak nevybočuje z běžných parametrů tohoto druhu. Na výšku se bez problému dorůstá do 1,3 m a přes metr do šířky. Rozhodně doporučujeme, při pěstování ve skleníku spon (odstup rostlin) minimálně 80 cm.
Nároky na pěstování: Jako každá paprika rodu Capsicum Chinense potřebuje skleník a pěstování přímo v zemi, nikoliv v nádobách. Chcete-li opravdu zajímavou sklizeň, je skleník nutností bez ohledu jestli bydlíte v jižních Čechách nebo na Benecku 🙂 Paprika potřebuje stabilní prostředí a to venku není ani v létě.
Možná využití: Pro výrobu superpálivých omáček, past, čalamád, po usušení na koření. Vhodné též ke starilování.
 ° uvedená hodnota pálivosti je pouze neoficiálím kozervativním odhadem, který vznikl na základě známých hodnot pálivosti u u rodičů odrůdy Big Black Mama.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování.