koreni-spices.cz

Carolina Reaper | semena chilli 10ks, nejpálivějsí na světě

Carolina Reaper | semena chilli 10ks

 
Semena, ze kterých byla Carolina Reaper pěstována pocházejí přímo od jejího šletitele, kterým je Ed Currie. Tehdy, když jsme v roce 2012 uvažovali o jejím pěstování, teprve se vedla diskuze, že by v budoucnu mohla být nejpálivější papričkou na světě. Velmi často se též psalo tom, že HP22B je podvod. Mnozí v ní viděli odrůdu 7 Pot Primo. Její pálivost, kterou si Ed nechával průběžně zjišťovat činila už tehdy 1,474,000 SHU. Což překonávalo dosud oficiálně nejpálivější papričku Trinidad Scorpion Butch Taylor, ale chybělo právě oficiální stvrzení, kterým by mohl Ed zamávat před médii a celosvětovou chilli scénou.A právě tohle velmi potřeboval, protože investice do chilli farmy ho stála bezmála 10 let života a více jak 500 tis. USD. Zisk titulu a celosvětového věhlasu nejen mezi chilliheads je dobrým zdrojem příjmů.
 
Popis plodu: 3 cm dlouhé a 4 cm široké. Plod papriček Carolina Reaper je v plné zralosti zabarvený do červené barvy. Svým tvarem připomíná papričku Naga Viper s větším zvrásněním a výrazným škorpioním ocáskem. Charakteristickými rysy papričky Carolina Reaper je velké množství výrůstků na pokožce, co je vlastně krom její pálivostí zásadní dominanta.Popis rostliny: Při vhodných podmínkách se Carolina Reaper dorůstá až do výšky do 150 a šířky do 90 centimentrů. 
 
Nároky na pěstování: Má delší vegetační dobu, pozor je třeba dát na pomalé klíčení, které pokud nedodříte námi doporučované zásady může trvat i 3 – 4 týdny. Je křížencem pákistánské Nagy a Sweet Habanera. V našich podmínkách dosáhnete nejlepších výsledků při pěstování ve skleníku nebo foliovníku.
 
Možná využití: Jako koření, do omáček. Dejte si pozor na dávkování! Carolina Reaper je extrémně pálivá i ve stopovém množství.Podrobnosti o šlechtiteli a papričce Carolina Reaper se dočtete na carolina-reaper.cz
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování Carolina Reaper můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování.