koreni-spices.cz

Carolina Reaper White | semena chilli 10ks, extrémně pálivé

Carolina Reaper White | semena chilli 10ks

Semena, ze kterých byla Carolina Reaper White pěstována, pocházejí přímo od jejího italského šlechtitele. Jedná se o velmi mladou odrůdu a proto berte na vědomí, že je tvarově nestálá. Co se týče barvy, tak Carolina Reaper White byla u všech rostlin co jsmě pěstivali, stabilní. Výnosově je Carolina Reaper White lehce nad průměrem, papriky jsou těžší, mají v porovnání např. s Jolokiemi, Morugou silnější stěnu. Tato odrůda byla stejně jako ostatní v naší nabídce pěstována izolovaném způsobem, bez přístupu pylu z jiných odrůd paprik. Je tak zaručena maximální kvalita, odrůdová čistota.

 
Popis plodu: 7 cm dlouhé a 5 cm široké. Plod papriček Carolina Reaper White je v plné zralosti zabarvený do bílé. Tvarově není stabilní, často tvoří ocásek, může připomínat Trinidad Scorpion Morugu, určité množství papriček je protáhlého tvaru, luskovitých. Minoritní počet pak tvoří standardní tvar s dominujícím, dlouhým ocáskem. Pokožka je hladká, stěna pak poměrně silná a celkově patří tato odrůda mezi ty težší s vyšším objemem masy, vyšší průměrnou hmotností na plod. Pálivost nebyla testována.Popis rostliny: Při vhodných podmínkách se Carolina Reaper dorůstá až do výšky do 150 a šířky do 90 centimentrů. 
 
Nároky na pěstování: Má delší vegetační dobu, pozor je třeba dát na pomalé klíčení. Nemáte-li schopnost zajistit stálou výsevní teplotu 25-28°C po celou dobu klíčení, tuto odrůdu nepěstujte, zklame Vás. Výsev nikdy neprovádíme za oknem nebo na radiátoru! Zde nejsou stabilní podmínky! Carolina Reaper White je opravdu náročná na výsevní podmínky! V našem podnebí dosáhnete nejlepších výsledků při pěstování ve skleníku nebo foliovníku po předchozím předpěstování kvalitních sazenic.
 
Možná využití: Jako koření po usušení, do omáček. Dejte si pozor na dávkování! Carolina Reaper White je extrémně pálivá i ve stopovém množství.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování Carolina Reaper White mohou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování.