koreni-spices.cz

Elephants Trunk | semena chilli 10ks

Elephants Trunk | semena chilli 10ks

Popis plodu: 2 cm široký a až 35 cm dlouhý lusk. Zraje od tmavě zelené po sytou červenou. Povrch zbytnělé papriky je hladký. Některé plody se zakrucují a nezeštíhlují se kónicky, takže jsou různě široká v různé části papriky. Popis rostliny: Až 60 cm vysoká rostlina. Silueta keříku je klasická. Elephanťs Trunk má tmavé hladké listy vejčité zakončené do špičky, jsou na povrchu matné. Větve vypadají bytelně, přesto jsou poměrně křehké. Kvete bíle nebo zelenobíle. Nároky na pěstování: U Elephanťs Trunk je dobré si dát pozor na její náchylnost na rozklížení větví u kmínku keře. Problém snadno podchytíte svázáním větví k sobě. Na ostatní podmínky pěstování neklade odlišné nároky co většina příbuzných paprik. Máte-li možnost hnojit přírodními hnojivy, tak té možnosti využívejte. Umělá specializovaná hnojiva sice obsahují naprosto všechny potřebné složky, avšak doporučené dávkování bývá nadhodnocováno a rostlina výživu přijme, avšak plně nezpracuje. Tyto látky se pak hromadí i v plodu, který pak konzumujeme. Pro lidské tělo jsou tyto látky nezdravé a není třeba zbytečně pokoušet vlastní zdraví. Pokud nemáte na výběr, dávkujte s rozmyslem. Možná využití: Typická indická paprička pro lidi, kteří nevyhledávají extrémní pálivost. Chutná příjemně a je vhodná do zavářky a pro všechny milovníky indické kuchyně.
Jiné zajímavosti: Elephanťs Trunk lze zařadit mezi odrůdy, kterým se v našich krajích obecně říká Kozí rohy nebo Beraní rohy. (Takové odrůdy neexistují. Jedná se o lidový souhrnný název nekonkrétních kultivarů takovýchto tvarů.)Klíčivost: U odrůdy Elephanťs Trunk byl proveden test klíčivosti s úspěšností 95%. Referenční vzorek čítá 200ks semen klíčených při teplotě 26°C. Test byl proveden ve dnech 15.10.2016 až 28.10.2016.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování

 
Poštovné
 
Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku nebo doručení na Uloženku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík 60,- a přes Českou poštu 75,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje.
.