koreni-spices.cz

Fairy Lights | semínka chilli 10 ks

Fairy Lights | semínka chilli 10 ks

Popis plodu:  1,2 cm široká a 2,5 cm dlouhá paprika. Papričky Fairy Lights rostou směrem dolů a při dozrávání vytváří působivá zabarvení od zelené přes fialovou, žlutou, oranžovou a dozrává do červené. Nasazuje bohatou nástavbu kuželovitých plodů s vitální, hladkou a lesklou stěnou.
Popis rostliny: Fairy Lights může být 50 cm vysoký keřík. Dokáže nasadit i další patra, jinak je kompaktní rostlinkou s hustými větvemi a zbytnělé listy zakončené do špičky. Svou stavbou je velmi podobná s odrůdou Numex Twilight
Nároky na pěstování: paprika Fairy Lights roste téměř všude, přesto na slunném místě a v podmínkách vhodných pro pěstování papriky pochopitelně lépe s většími výnosy. U této papričky se při dobré péči znatelně zlepšuje celkový vzrůst a výška keříku. Je vhodná k pěstování za oknem, popřípadě na balkóně, v truhlících jako ozdobná rostlina s pozdějším kulinářským využitím.
Možná využití: Krom potěchy oka vám přinese i značně ostrý a štiplavý pal. Malé plody mohou sloužit jako okrasa po nasušení. Jistě doma ocení papričku ke které můžete každý den chodit uždibovat.
Jiné zajímavosti: Tento ozdobný druh byl vyvinut šlechtitely ze Sea Springs Seeds v Anglii. Kdy selekcí rostlin Numex Twilightu vznikla tato velmi okrasná paprička.
 
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování.