Garam masala

Tento akční produkt Garam masala od skvělého a známého výrobce Korenikralu můžete sehnat online téměř zdarma! Výhodně za super cenu 280 Kč. EAN: 8595666245602
Garam masala
Značka: Korenikralu
280 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost »

Popis produktu

Garam masala
je indická směs koření vonící po hřebíčku a cuminu. Velmi známá směs používaná na při přípravě omáček s kuřecím nebo jehněčím masem. Je výborná i na zeleninová jídla nebo při vaření luštěnin.
Složení: cumin, pepř, koriandr, kardamom, skořice, hřebíček, muškátový ořech
Garam masala znamená v překladu „horké koření“. Vychází to z principu ajurvédské medicíny, kdy je jednotlivým kořením připisovány různé účinky na ogranizmus. Například máta organizmus ochlazuje a zázvor ohřívá. A podle tohoto principu je složená směs garam masala, kde skořice, hřebíček a muškátový ořech má tělo zahřát.
Na rozdíl od tandoori masaly obsahuje sladce vonící hřebíček a skořici a neobsahuje chilli. Základní složkou je ovšem u obou směsí cumin, který voní z celé indické kuchyně a je vlastně takovým poznávacím znamením indických pokrmů.
Typy balení:

Balení
Obsah
Cena
Cena za 1 kg

malý sáček
25 g
29 Kč
1160,0 Kč

malá kořenka
35 g
44 Kč
1257,1 Kč

VELKÝ sáček
250 g
200 Kč
800,0 Kč

VELKÁ kořenka
250 g
250 Kč
1000,0 Kč

kilogram
1000 g
575 Kč
575,0 Kč

Jednoduchá, ale skvělá indická omáčka s kuřecím masem. Základ je cibule, rajčata, koření, smetana a bílý jogurt. Kuřecí maso můžeme snadno nahradit květákem, dýní nebo třeba tofu.
Kuřecí tikka masala

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.