koreni-spices.cz

Habanero Big Bullet | semena chilli 10ks, velmi pálivá

Habanero Big Bullet | semena chilli 10ks

Popis plodu: Nejčastěji bývají papričky Big Bullet buclaté, nepravidelně zakulacené. Mírně se mohou lišít keřík od keříku. Rozdílu si většinou ani nevšimnete. Co je na odrůdě Habanero Big Bullet nejzajímavější? Jedná se o naší odrůdu, kterou pěstujeme již v páté generaci. Plodí uhrančivé, mléčně bílé plody v době naprosté zralosti. Další dominantou je velmi vysoký, nadprůměrný výnos. Při pěstování ve skleníku se na rostlině běžně tetelí i přes sto papriček.
Popis rostliny: Habanero Big Bullet vytváří řidší keřík s několika větvemi. Při pěstování v teplejších oblastech a ve skleníku lze docílit vzůstu i přes metr a půl. Při horších podmínkách se rostlina přes metr ani nedostane. Pro svůj vzhled ji lze doporučit i jako zajímavou dekoraci na terasách, balkónech. Kde sice nebude plodit v maximálním množství, ale úrody se dočkáte též.
Nároky na pěstování: Nejvhodnějším místem pro pěstování této odrůdy jsou skleník a fóliovník s celodenním osluněním. Zde jim dopřejte 80cm spon, více místa pro rostlinu = vyšší úroda. K paprice musí světlo a také kolem ní proudit vzduch. Lze je pěstovat i za oknem nebo na balkóně. Úrody se dočkáte i zde i když samozřejmě v menší míře.Zásadní vliv na výnos u velmi plodných odrůd má přísun živin. Ty musí být dodávány po celou dobu růstu. Přestává se až v okamžiku zrání. Doporučujeme zvážit koupi hnojiva Chilli Focus, případně Jihočeské hnojivo, obecně doporučujeme hnojiva se zastoupením makro i mikroprvků.
Možná využití: Habanero Big Bullet patří mezi více pálivé, ale není to zas až tak velký extrém. Kdo má rád Habanero, tak zjistí, že pálivost této novinky je o něco nižší. Naše doporučení je: zavařujte do skladkokyselého nálevu nebo sušte na koření.Klíčivost: U odrůdy Habanero Big Bullet byl proveden test klíčivosti s úspěšností 90%. Referenční vzorek čítá 100ks semen klíčených při teplotě 25°C. Test byl proveden ve dnech 5.11.2019 až 20.11.2019.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
 

Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování
Zajímavá nabídka
Nechce se Vám čekat až na konec pěstební sezóny? Vyzkoušejte čerstvé sušené papričky Habanero! Vynikají perfektní chutí a velmi příjemnou pálivostí.Jsou pro Vás sušené papričky Habanero málo atraktivní? Pak je tedy sladká chilli omáčka Habanero Mučíto  tím pravým lákadlem pro Vaše mlsné chilli jazýčky. Doporučujeme meruňkovou chilli omáčku Habanero Mučíto z domácích čerstvých papriček.
 
Poštovné
Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku. Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík 60,- a přes Českou poštu 75,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje.
.