koreni-spices.cz

Habanero Bonda Ma Jacques | semena chilli 10ks, středně pálivé

Habanero Bonda Ma Jacques | semena chilli 10ks

Popis plodu: 2 cm široká a až 6 cm dlouhá paprička, která je pro habanero netypicky zakončená kónusově do špičky.  Habanero tak připomínají pouze podélné vrásky a hladce lesklá stěna povrchu plodu. Habanero Bonda Ma Jacques má tenkou stěnu plodu, tuhou i při dozrání. Je plně žlutá, zachovává si i celistvost palu s náznakem příjemně ovocitého aroma habanera, které se projevuje především u plně zralých plodů.
Popis rostliny: Hustý keř schopný dorůstat do výšky kolem 1 metru. Větve keře za určité fáze růstu dřevnatí, především u kmínku a klínku větví. I tak jsou křehké a náchylné na lámání větví. Větve nasazuje v hustém sponu. Keř je celý světle zelený. Květy pak zelenobílé.
Nároky na pěstování: V nejteplejších oblastech naší republiky můžeme Habanero Bonda Ma Jacques pěstovat i venku, takže tato paprika najde široké zahrádkářské uplatnění pro svoji menší náchylnost. U sazenice se snažte podpořit vývoj a zesílení kmínku, protože v dospělosti již nesílí, ale především dřevnatí. To nemusí dobré obzvláště při velkém rozvoji koruny, kterou kmínek nemusí udržet. V takovém případě vytváříme oporu a větve redukujeme vyštipováním. Rostlina i při silné regulaci nasazuje velké množství plodů.
Možná využití: Zajisté si toto habanero najde široké uplatnění ve vaší kuchyni. Plody je možné využít k výrobě sušeného koření, vaření domácích omáček, ale pokud si potrpíte na vaření z čerstvých plodů, tak nejlépe zachováte čerstvost plodů na zimní období zamrazením. Lze pěstovat jako náhradu za Habanero Yellow.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování
 
Poštovné
 
Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík do 1kg 60,- a přes Českou poštu 85,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje. 
.