koreni-spices.cz

Hungarian Hot Wax | semena chilli 10ks, silně pálivé

Hungarian Hot Wax | semena chilli 10ks

Popis plodu: Až 5 cm široký a 15 cm dlouhý plod. Díky nebývalé velikosti i masiví stěně je velice žádanou odrůdou z řad chili paprik. Plod nejprve roste vzhůru a posléze dozrává na silném stonku ve svislé poloze, který  po dozrání lehce oddělíte od keříku. Má tvar běžné sladké papriky, ovšem chutí je výjimečná, protože sladkost je doprovázena decentním palem. Každý plod má svoji pálivost a nejde explicitně s přesností vyměřit pálivost této odrůdy. Specifickým znakem některých plodů je, že zanechává čnělku z květu uprostřed špičky plodu do doby zrání.
Popis rostliny: Hungarian Hot Wax je cca 80 cm vysoká střídmá rostlina. Tvarem, listem a stonkem připomíná Jalapeno, ale výsledek plodem je jiný. List je hladký tmavě zelený s výraznou žilnatostí bez vnější pomoci.
Nároky na pěstování: Nenáročná rostlina vhodná do našich klimatických podmínek. Hungarian Hot Wax je již přizpůsobena pro roční pěstování. Má solidní dobu zrání a k podzimu se již nevyčerpává nasazováním nových květů, soustředí pozornost k dozrání stávajících plodů. Pro pěstitele v nížinách je reálné vyzkoušet pěst venku na závětrných a slunných místech.
Možná využití: Zavařeniny, studená kuchyně a hlavně tato mírně pálivá čilli paprika je vhodná a universální do zeleninových pokrmů od leča přes plněné lusky po pyré příměs k domácímu kečupu. Nebojte, budete nadšeni, protože tato paprika má sama lásku k jídlu a ráda kuchtíky inspiruje.Klíčivost: U odrůdy Hungarian Hot Wax byl proveden test klíčivosti s úspěšností 99%. Referenční vzorek čítá 100ks semen klíčených při teplotě 26°C. Test byl proveden ve dnech 28.12.2016 až 6.1.2017.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování

 
Poštovné
 
Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku nebo doručení na Uloženku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík 60,- a přes Českou poštu 75,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje.
.