koreni-spices.cz

Jalapeno Jalastar| semena chilli 10ks, jemně pálivé

Jalapeno Jalastar| semena chilli 10ks

Popis plodu: Až 8 cm široký a 8 cm dlouhý lusk papriky je masivní, silnostěnný. Oproti běžným papričkám je to obr jak do prostoru tak na váhu užitné hmoty. Hladové však asi nezasytí, protože tato pálivá paprika umí docela příjemně a dlouze pálit a vždy bude doplňkem nějakého pokrmu. Dozrává z tmavě zelené do lesklé červené. Je válcovitého tvaru s tupou špičkou a jsou zavěšené na silném stonku. Chutný zeleninově, zpočátku sladce. Později se projeví pal, nejvíce na středu a po stranách jazyka. Dá se konzumovat i jako technicky zralá zelená (spíše v případech kdy nám nedozraje). Je však poté méně sladká a její zeleninová chuť ještě není úplně vyvážená.
Popis rostliny: Jalapeno Jalastar je středně velká asi 60 cm vysoká, konvenční zdařilá odrůda velkopěstitelů v teplých krajích okolo rovníku. Nasazuje silné kmínky s několika centrálními větvemi a dále se příliš nevětví. Má samosprašné bílé květy a úcze vejčité listy do špičky s dlouhou stopkou.
Nároky na pěstování: Ačkoli Jalapeno Jalastar určeno v teplých krajích pro pěst venku, doporučujeme pěst této odrůdy praktikovat ve fóliovnících nebo sklenících. Rostliny jsou dobře kryté proti povětrnostním vlivům, krupobití, návalovým lijákům a dalším faktorům, které paprikám škodí. Jste také schopni prodloužit vegetační období na včasné zasazení a získáte i dostatek času na dozrání vaší sklizně. Rostliny chráníte proti přízemním mrazíkům a regulujete zálivku. Tu provádějte odstátou a na slunci ohřátou vodou, aby kořenový systém netrpěl na šoky obzvláště v horkých letních dnech, kdy teplotní šok způsobuje rostlině zhoršený příjem vody. Dále je na této odrůdě znát určení pro moderní velkopěstování. Rostlina má ideální dispozice k tomu, aby se na ni pěstovalo maximálně dvacet plodů. Nepotřebné větve se vyštipují i s květy pro posílení již nasazených plodů. Tím docílíte nejvyšší možný výtěžek na jednom plodu a každý bude ukázkový.
Možná využití: Oblíbená odrůda pálivé papriky určená pro všechny možné mexické pokrmy. Využijete však i v tradiční české kuchyni od gulášů po zeleninové pokrmy a to i tepelně neupravované. Vzhledem k masivnosti se dobře zavařuje.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování
 
 
Poštovné
 
 
Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku nebo doručení na Uloženku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík 60,- a přes Českou poštu 75,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje.
.