koreni-spices.cz

Jalapeno Telica | semena chilli 10ks, jemně pálivé

Jalapeno Telica | semena chilli 10ks

Popis plodu: V průměru 2,5 cm široké a až 7 cm dlouhé lusky. Jsou válcovité, ukončené delší špičkou. Je pálivá paprika s masivní a tvrdou stěnou. Dozrává z tmavé zelené do krvavé červené. Povrch plodu je lesklý ale trpí strupovitostí což je pouze estetická vada. Těžké plody jsou zavěšeny na silné stopce směrem k zemi. Má výraznou a podsaditou zeleninou chuť s jemným palem na špičce jazyka a škrábavým palem v hrdle.
Popis rostliny: Jalapeno Telica je střední asi 60 cm vysoká rostlina. Má silné květy, které jsou tuhé ale nikoli ohebné a rády se lámou. Bílé květy a světlé, úzce vejčité listy voskovitého vzhledu jsou charakteristické.
Nároky na pěstování: Je zajímavé, že Jalapeno Telica velice dobře reaguje na dobrou zálivku ve šťavnatosti plodu. Ještě, když jsou zelené plody je dobré prolít kořenový bal a dozrávání nechat a nezalívat. Po sklizni, pokud má rostlina další zelené plody opakujeme to samé. Ač tato pálivka není obzvláště velkého vzrůstu, nedávejte ji do hustého sponu ať se okolo ní dobře manipuluje, protože má křehké větve, pomožte si vyvázáním pro kompaktnost keře. Humózní, zásaditá a dobře provzdušněná půda je pro papričky peřinka.
Možná využití: Pálivé papričky odrůd jalapeno jsou „knedlíky“ mexické kuchyně. Chilli con carne, Jalapeno Poppers, směs do tortily a spousty dalších receptů zvládne i začátečník. Chcete-li poznat Mexiko pěstujte Jalapeno, máte to bez rizika, že vás odstřelí drogový kartel, který je taky docela ostrý. Není to prokázané, ale údajně také pojídání jalapena správně formuje jazyk ke Španělské řeči.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
  Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování.