Libeček

Unikátní produkt Libeček od výrobce se skvělou pověstí Korenikralu máte možnost dostat v naší aktuální nabídce pořád výhodně! Právě nyní za 500 Kč. EAN: 8595666291579
Libeček
Značka: Korenikralu
500 Dostupnost: SKLADEM
Ověřit dostupnost »

Popis produktu

Libeček
je bylinka s typickou vůní se používá nejčastěji do brambor nebo polévek. Lze ho použít i do bylinkových másel nebo do salátových zálivek. Libeček má výraznou chuť a vůni, připomínající silný masový vývar. Proto také aroma libečku používají výrobci tekutých polévkových kořeních (nejslavnější je klasické maggi).
Jiné názvy: vlstek, opych, maggikořen
Anglický název: lovage
Latinské jméno: Levisticum officinale
Používaná část rostliny: listy, kořen
Chuť a vůně: aromatická, težká, připomínající masový vývar
Zeměpisný původ: pravděpodobně střední Asie
Použití libečku v kuchyni
Libeček se hojně používá ve středoevropské i jihoevropské kuchyni. Sekané čersvé listy libečku se používají na brambory, jak vařené, tak do bramborových salátů s majonézou, nebo s octem, oleje a hořčicí. V jižní Evropě se libeček nakládá do octů a aromatickým octem se dochucují zeleninové saláty. Francouzská kuchyně má libeček součástí bylinkové směsi „bouquet garni“. To je bylinková směs s tymiánem, bobkovým listem, šalvějí a dalšími bylinkami, svázaná do svazku a používaná do vývarů, nedo při pečení masa. Svazek bylinek se nakonec snadno z jídla vyndá.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.