koreni-spices.cz

Mořská sůl Vločky

Zajímavý produkt Mořská sůl Vločky s osvědčenou značkou Korenikralu jde koupit tady a teď právě za extra cenu! Zboží pořídíte teď u nás za 145 Kč.
EAN: 5060155200132
Mořská sůl Vločky
Popis produktu

Vločková sůl má francouzské jméno Fleur de Sel a které znamená Mořský květ.
Tato sůl má jemnou minerální chuť, která jako první zasáhne patro a pak ustoupí, aby vynikly ostatní chutě. Křehké vločky jsou ideální na použití na studenou kuchyni, na grilovaná masa a steaky a nebo na pečivo. Mořská sůl je pak přímo ideální na mořské ryby nebo plody moře. Jemné krystalky se dobře rozpouští, proto jsou velmi vhodné do bylinkových másel.
Vločková mořská sůl se vyrábí pomalým odpařování mořské vody a ručním sbíráním krystalek soli, které se pomalu tvoří ve vodě. Klasická mořská sůl s velkými krystaly, se vyrábí rychlým odpařením (nebo filtrací), při kterém vzniknou velké, tvrdé krystaly soli.
Vločková sůl je ale tvořena jemnými a křehkými krystalkami soli, které pomalu krystalizují v solance. Tyto krystalky se ručně sbírají a nechávají doschnout.
Mořská sůl Cornish je vyráběná britskou společností v hrabství Cornwall na poloostrově Lizard. Společnost založil Tony Fraser, který na jednom výletě narazil na těžiště mořské soli z doby železné. Většina lidí by se zastavila, podávala a pokračovala dál. Tonyho ale návštěva inspirovala k založení společnosti, která bude opět vyrábět sůl stejně, jako lidé po tisíciletí před námi. Výroba je stále založena na původních výrobních postupech za použitím moderní technologie. To znamená hlavně dokonalé čištění vody z Atlantského oceánu, kontrola čistoty a vlhkosti hotové soli.
Výrobce:
Cornish Sea Salt Co.LtdOcean House, Lower QuayGweek, Nr. HelstonCornwall