koreni-spices.cz

Nagabrain Chocolate | semena chilli 10 ks, extrémně pálivé

Nagabrain Chocolate | semena chilli 10 ks

Popis plodu:  Papričky Nagabrain Chocolate jsou v průměru  6 cm široké a 4 cm dlouhé. Dozrávají z tmavě zelené do tmavě hnědé, kdy jsou již zcela zralé. Mezi jednoznačné poznávací znaky Nagabrain Chocolate patří zcela unikátní bradavičnatá pokožka. Dalo by se říci, že Nagabrain Chocolate je tak moc ošklivá, až je krásná 😀 Popravdě z tohoto důvodu jsme ji pěstovali. Je prostě kouzelná!Pálivostí patří mezi superhot, tedy ty nejvíce pálivé. Na chleba s máslem si dáte jedině při poslední večeři, to je bez debat.
Popis rostliny: Ačkoliv se v případě Nagabrain Chocolate jedná o Capsicum Chinense, nedorůstá se tak výrazných rozměrů. Naše zkušenost je taková, že vytváří nižší keřík do 80cm, který se snaží rozrůstat do šířky. Tvoří drobnější listy, krátké internody. Velmi pozoruhodné je, že k poměrně křehké konstituci rostliny jde o extrémně plodnou odrůdu. Bez přehánění lze konstatovat, že má více papriček než listů! My jsme ji pěstovali ve skleníku, v místě kde stínil strom během cca poloviny dne, takže při plném oslunění mohou být výsledky odlišné. Ovšem nepředpokládáme že nějak zásadně
Nároky na pěstování:  Zajistěte dostatek prostoru, nejlépe 80cm a více okolo rostliny. Nejlepších výsledků dosáhnete ve skleníku, fóliovníku. Při přesazování můžete pod rostinu umístit kravský nebo koňský hnůj. Po cca 6-ti týdnech lze přihnojovat např. Chilli Focusem. Jako u všech paprik, nepřelévejte a skleník větrejte vždy když svítí slunce a hrozí teploty nad 30°C. Větrejte horně, tedy přes zábranu ve dveřích skleníku.Zajímavosti: Jedná se o hybridní odrůdu. Rodiče jsou Dorset Naga a 7 Pot Brain Strain, tedy extrémně pálivé a výnosné odrůdy. U odrůdy Dorset Naga bylo naměřeno až 1 598 227 SHU.
Možná využití: Výroba extra silných chilli omáček, extra chilli koření nebo chilli pasty.
 
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem
internetovém fóru o pěstování chilli papriček: chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování

PoštovnéObjednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík do 1kg 60,- a přes Českou poštu 85,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje. .