koreni-spices.cz

Ring of Fire | semena chilli 10ks, středně pálivé

Ring of Fire | semena chilli 10ks

Popis plodu: 1 – 1,5 cm široký a až 8 cm dlouhý lusk chilli papriky dozrává ze světle zelené k plné ohnivě červené barvě. Plody jsou luskovitého tvaru zakončené do špičky, některé se zakrucují do půlměsíce. Síla stěny je střední. Podle chuti se může jednat o papričku na kterou jste zvyklí. Má klasickou, silnou chuť papriky. Pochvalu si zaslouží za podtržení své chuti jemnou nasládlostí. Pal je vhodný pro méně závislé, ale již zkušenější pojídače papriček, protože je dostatečný a u stopky také intenzivnější. Příjemně vás rozohní od rtů až po kořen jazyka.
Popis rostliny: Ring of Fire je středně vysoká rostlinka kolem 1 metru. Se svými spletitými větvemi poněkud neforemná, ale výsledek stojí za to. Má nevelké hladké listy protáhlého vejčitého tvaru. Kvete bíle. Výnosnost patří k silnějšímu průměru.
Nároky na pěstování: Plody Ring of Fire jsou mírně náchylné na strupovitost. Strupovitost sama není na závadu, chuti nebo výnosu papričky. Kazí pouze estetický dojem. Postřiky proti strupovitosti nedoporučuji. Jsou málo účinná a zbytečně si kontaminujete plod chemikáliemi. Příroda někde občas ubere a někde zase přidá a nebylo by proto spravedlivé tuto vynikající odrůdu hned zavrhovat. Vyžaduje základní péči a v našich klimatických podmínkách je i dobrá pro rychlost dozrávání. (Kolega si tudle utahoval, že tohle je tak nenáročná odrůda, že kdyby mohla tak se sama zalije a nakrájí se vám sama do pusy).
Možná využití: A protože na vyšlechtění odrůdy, která vás vezme na dovolenou se stále ještě jenom pracuje, dejte prozatím dovolenou vašim chuťovým buňkám. Tato chilli paprika je příjemným osvěžením v zeleninových salátech. Pokud vás už nudí i alkohol, zkuste papričku naložit do čisté vodky a třeba zjistíte, že se jedná o ideální dovolenkový koktejl. Jinak je pochopitelně poživatelná ve všech úpravách.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování

 
Poštovné
 
Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku nebo doručení na Uloženku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík 60,- a přes Českou poštu 75,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje. 
.