koreni-spices.cz

Sazenice Stumpy

Sazenice Stumpy

Sazenice Stumpy
Rezervace sazenic Stumpy byla zahájena. Termín dodání je předpokládán v průběhu dubna. Jde o předpoklad! Reálný termín nelze určit, protože pěstování sazenic je do velké míry závislé na vývoji počasí.
 
Závaznou rezervaci sazenic provedete vložením do nákupního košíku jako u standardní objednávky. Rezervovat můžete spolu se sazenicemi jakýkoliv další sortiment, ale k odeslání dojde až budou sazenice k dispozici. Při rezervaci nic neplatíte. Objednávku z rezervace vytvoříme až ve chvíli, kdy budou sazenice dostatečně narostlé a umožní to počasí. Před expedicí budete informováni e-mailem. 
 
 Upozornění: nevkládejte do rezervace sortiment, který si přejete odeslat ihned. Pro ten si vytvořte objednávku bez sazenic!
 
Jaké mají sazenice chilli parametry a co je důležité vědět? 
 

Sazenice papriček jsou dospělé, staré minimálně 60 dní a to znamená že již mohou tvořit poupata nebo kvetou 
Pro pěstování byly použity semena z izolovaného pěstování, sazenice jsou genetickým originálem dané odrůdy
Jsou pěstované ve vyhřívaném skleníku, navyklé na slunce a střídání teplot, nehrozí jejich popálení po vysazení
Jsou rostlé pozvolna, mají silný stonek a mohutný kořenový systém
Od počátku dostávají komplexní výživu v podobě makro i mikro prvků potřebných pro kvalitní růst
Pro přepravu jsou baleny každá sazenice samostatně, pěstební nádoba je zajištěna sáčkem proti vysypání pěstebního substrátu  
Doprava: kurýrní společností WEDO, Českou poštou. V rámci České republiky i na Slovensko
Platební metody: Dobírka, bankovní převod, platební karta, PayPal, v hotovosti v Nové Pace
K sazenicím lze objednat jakýkoliv další sortiment

 
 
Chilli sazenice jsou přepravovány každá zvlášť v tubusu o rozměrech 10 x 10 x 50 cm. Substrát je zajištěn igelitovým sáčkem proti vysypání. Pěstební nádobu fixujeme lepící páskou tak, aby nedošlo k jejímu pohybu. Na fotografii jsou vyobrazeny sazenice po doručení zákazníkovi. Tímto způsobem minimalizujeme možnost poničení sazenice papriky při transportu.

Naše doporučení
Důležití pomocníci při pěstování papriček – organominerální hnojivo s mikroprvky Chilli Focus a soubor hodných mykorhizních hub v českém produktu Symbivit. Co je to Mykorhiza? > https://bit.ly/2VOcmgc
Paprika pro optimální růst, nasazování a vývoj květů a plodů potřebuje vyvážený přísun živin. Pouze klasické NPK nestačí. Velmi důležité je také zastoupení mikro prvků, kterými jsou hořčík, síru, bor, kobalt, nikl, měď, mangan, železo, molybden. Chilli Focus obsahuje také humusovou kyselinu, fulvickou kyselinu.
Příjem živin kořeny obecně zvýšíte tím (i bez hnojení), že do pěstebního substrátu zapravíte mykorhizní produkt Symbivit, který v okolí kořenů zajistí vytvoření „podhoubí“, které symbioticky spolupracuje právě s kořeny rostlin.Hnojivo i hodné houby objednáte po kliknutí na fotografii.

Kde nejlépe pěstovat odrůdu Stumpy?
Ideální je jako u všechny běžných odrůd skleník. Ale u této keříkové odrůdy lze bez problému pěstovat v květináči za oknem, na balkóně nebo terase. Opravdu stačí několika litrový květináč, může být i samozavlažovací.
Jaké je využití papriček Stumpy?
Papričky Sumpy lze konzumovat přímo za syrova v salátech, jako přílohu. Úspěčně lze zavařovat ve slakokyselém nálevu jako okurky. Připadně vyzkoušet poslední dobou často praktikované kvašení za přítomnosti soli. Výsledkem je produkt připomínající omáčku Tabasco.  .