koreni-spices.cz

Semena chilli Habanero White Long

Semena chilli Habanero White Long

Popis plodu: Paprčky jsou 1 cm široké a 2 cm dlouhé. Krásné smetanově bílé plody v době zralosti této vzácné odrůdy chilli paprik jsou výsledkem křížení nám známého Habanera s přímými potomky divoce rostoucích horských druhů Jižní Ameriky. Předem upozorňujeme, že tato paprika si nebere servítky a ráda trápí své chlebodárce útrpným žehem, ničí, pálí, pustoší, ale pozor, sic nemá výjimečných chutí po požití, tak po odeznění trpkého palu se bolest příjemně rozleží a stává se buditelem a hřejivým konejšitelem. Jistě víte, podle obleku člověka nepoznáme.

Popis rostliny: (Habanero White je radikální rostlina s bílými květy, býlími plody, světlými listy a světlých zítřků, ale bílé pěstitele nutně nevyžaduje. Dopřejte ji tmavé hlíny, tmavého hnojení, dobře se ji též daří v šedé ekonomice i bez tmářských úmyslů.)

Nároky na pěstování: Vážně. White Habanero má otrocký potenciál nasadit neuvěřitelné množství svých divoce žíhavých plodů. Směrujte její růstový potenciál do vytváření plodů a krátkých přírostů včasným zaštipováním listů i prvotních květů, tak, aby se rostlina nevysilovala, ale podporovala vámi zvolené proporce. V případě této odrůdy to je množství a včasnost dozrání. Pokud ji dáte na zřetel, že si může určit roční cyklus sama, umrzne vám. Je stále myslí v tropech a ze své povahy nahrazuje nedostatek dobrých plodů množstvím. Redukováním množství můžete dosáhnout zvýšení kvality jednotlivých lusků útrpných.

Možná využití: Habanero White též známé jako Peruvian White Habanero nezkazí žádnou vaší pochoutku. Naopak, předností této odrůdy je, že se přizpůsobuje charakteru vašich oblíbených chutí a jako kukačka pozvolna vyhostí všechny ptáčata vašeho oblíbeného jídelníčku, udělá to jediné aby zůstalo, hřejivé. Způsob úschovy je vhodný zamražením. Pozor na neočekávané skutečnosti a paradoxy, protože plody habanera opakovaným rozmrznutím hořknou.