koreni-spices.cz

Sladká paprika Bajka – Meisl | semena 25ks

Sladká paprika Bajka - Meisl | semena 25ks

Popis plodu: Gigantický plod papriky Bajka dosahuje ve své zralosti úctyhodné váhy 40 dkg. Na mohutném stonku roste dočervena zrající plod s hladkou a masivní stěnou. Po celé své délce je stejně široký a je zakončen půlkulatě.
Popis rostliny: Až 100 cm vysoká rostlina se silným kmenem a velkými vejčitými listy, zakončenými do špičky. Rostlina si udržuje pravidelný spon větví a dobře se zastřihává.
Nároky na pěstování: Rostlina přizpůsobená k pěstění ve skleníku, fóliovníku a v nižších polohách i venku. Bajka vyžaduje dostatek živin i vláhy. Je doporučováno při zalévání zajistit vodu do hloubky 40ti cm. Pěstujete-li rostlinu samostatně, zajistěte rostlině oporu obzvláště venku. Důležitá je taktéž ochrana. Častou kontrolou snížíte potřebu a četnost preventivních postřiků a dostatkem potřebných živin zajistíte rostlině vitální život s malou náchylností na škůdce. Např. dostatkem vápníku snižujete náchylnost na tzv. suchou plíseň, které se jinak musíte bránit pomocí přípravků Kalkosol 25 nebo Wuxall Calcium.
Pan Mgr. Jan Meisl také dává užitečné rady:

Vždy je nutno utrhnout první květ nebo papričku, která má totiž tendenci vyrůst hodně velká a bere si pro sebe moc živin na úkor ostatních.

Dále doporučuje očistit spodní polovinu kmene a přisypat asi 8 cm zeminy. Paprice zesílí kmen a zhoustnou jí kořeny.

Chutné papriky se neobejdou bez živin navíc. Sama si řekne, kolik hnojiva potřebuje. Jednoduchá metoda, jak to zjistit. „“Paprika, které nic nechybí, má rovné, sytě zelené listy. Když je ale její list malý a žlutavý, přidáme paprice hnojivo. Naopak zkrabatělý až kudrnatý list značí, že už je hnojiva příliš.““

I u pěstování paprik platí, že prevencí předejdete rozmnožení různých škůdců. Pokud je objevíte jen na pár rostlinách,   zastavíte je včas. Listy obracím  jednou za dva dny, abych zjistil, zda nejsou napadeny. Díky pravidelné kontrole aplikuji postřik třeba jen dvakrát do roka.

Jiné zajímavosti: Tohoto fenomenálního šlechtitelského úspěchu se panu Mgr. Janu Meislovi povedlo po 25 letech usilovné práce. Upozorňuje, že velikost těchto paprik je skutečně na hranici možností, protože ještě vetší plody výrazně ztrácí kvalitu i kvantitu. Děkujeme.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování
 
Autor fotografií pan šlechtitel Mgr. Jan Meisl

 
Poštovné
 
Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík do 1kg 60,- a přes Českou poštu 85,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje.  
.