koreni-spices.cz

Squash Jamaican Yellow | semena chilli 10ks, středně pálivé

Squash Jamaican Yellow | semena chilli 10ks

Popis plodu: Až 5 cm široký a 7 cm dlouhý atypický přesto pro Squash Jamaican Yellow charakteristický plod. Leckterý otřelý matematik by měl problémy určit vzorec na výpočet objemu tvaru takového tělesa. Je na silném stonku a dozrává ze zelené přímo na žlutou. Má slabou stěnu plodu.
Popis rostliny: Rostlina dorůstá výšky 90 cm. Kvete bíle. Nasazení květů bývá husté a bujné. Má tmavé úzké a zašpičatělé listy. Ráda se rozrůstá do šířky.
Nároky na pěstování: Squash Jamaican Yellow není nikterak náročná paprika na pěstování. Vyžaduje základní péči, která je potřebná pro většinu chilli paprik. Může se stát, že rostlina nasadí přílišné množství plodů a váha na stoncích bude vylamovat jednotlivé větve papriky. Problém můžete vyřešit jednoduchým svázáním větví keře k sobě.
Možná využití: Tato skvělá plodina zaujme svoji svěže citrónovou chutí a odlehčeným, přesto silným palem. Osvědčuje se např. v čerstvých zeleninových salátech. Je také vhodná k dochucení některých zavařenin, ovšem k zavaření samotných plodů doporučujeme nejprve získat základní zkušenosti.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování

Poštovné
 
Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku nebo doručení na Uloženku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík 60,- a přes Českou poštu 75,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje..