koreni-spices.cz

Stumpy| semena chilli 10ks, jemně pálivé

Stumpy| semena chilli 10ks

Popis plodu: Jedná se 1,5 cm dlouhý a 0,5 cm široký lusk papričky, který roste po celou dobu zrání směrem na horu. Vybarvuje se od sinalé barvy přes tóny oranžové po sytou červenou barvu. Plod je tuhý i po dozrání a na stonku vydrží vzpřímený po dlouhou dobu. Plody uvadají až po prvním zámrzu což u okrasné papriky prodlužuje dobu jejího účelu. Některé papriky uvadají již po dozrání. V chuti je velice jemná bez kořenících přívlastků a pal je malou zajímavostí na špičce jazyku.
Popis rostliny: Stumpy dorůstá výšky 30 cm a je kompaktním s velice hustým větvovím. Na vrcholu keře vystavuje paprika značné množství plodů v různém stádiu zralosti. Sytě zelené listy jsou méně časté a s plody dotvářejí celkový vzhled papriky do podoby květiny.
Nároky na pěstování: Na pěstování méně náročná odrůda. Lze pěstovat v truhlících i květináčích jak na parapetech tak i za okny vašeho obydlí. Jako zemina postačí obyčejný substrát pro pěstování papriky a rajčat. Dbejte na dostatečnou zálivku obzvláště v horkých letních obdobích a zároveň dovolte přebytečné vodě odtéci mimo pěstební nádobu. Nepoužívejte podmisky! Vysoká hladina spodní vody způsobuje hnilobu kořenů, žloutnutí listů a opadávání květů. V případě pěstování za oknem se u moderních oken s UV filtry také ujistěte, zda tyto filtry propouští spektrum potřebné pro růst rostlin, jinak tyto okna zabraňují dokonalé fotosyntéze a nápadnému opadání květů.
Možná využití: Pochopitelně je Stumpy vítanou odrůdou v řadě okrasných papriček, které zvelebí vaše bydlení, prohřeje do pikantní atmosféry a uzobáváním si snadno nabudíte lehce pikantní náladu.
Výše uvedené informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování

 
Poštovné
 
Objednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku nebo doručení na Uloženku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík 60,- a přes Českou poštu 75,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje.
.