koreni-spices.cz

Trinidad Scorpion Butch Taylor | semena chilli 10ks, nejpálivější

Trinidad Scorpion Butch Taylor | semena chilli 10ks

Nejpálivější papričkou na světě: 1.3.2011 Guinnessova kniha rekordů

Novinka! Sušené papričky Trinidad Scorpion Butch Taylor

Doporučujeme: chilli čokolády a chilli omáčky Mučíto z nejpálivějších papriček!
Víte, že nabízená semena Trinidad Scorpion Butch Taylor…
…jsou od českého pěstitele? …mají zaručený původ a vysokou klíčivost? …prošly přirozeným schnutím a manuální kontrolou? …patří mezi raritní a nejvyhledávanější z chilli paprik? …můžete mít do dvou dnů od objednání i Vy?
Popis plodu: 6 cm dlouhé a 3 cm široké. Plod papriček Trinidad Scorpion Butch T je v plné zralosti zabarvený do červené nebo žluté barvy – záleží na pěstované variantě, svým tvarem připomíná golfový míček a to i co do  velikosti. Charakteristickými rysy papričky Trinidad Scorpion Butch T je promáčknutí plodu v jeho spodní části ze které vystupuje dominantní často zakroucený výrůstek připomínající oscas škorpióna. Popis rostliny: Při vhodných podmínkách se Trinidad Scorpion Butch T dorůstá až do výšky 110 – 170 a šířky 60 – 70 centimentrů. 
Nároky na pěstování: Má delší vegetační dobu, pozor je třeba dát na pomalé klíčení: až  3 – 4 týdny. Vyžaduje vyšší teploty, Butch T je křížencem papričky Trinidad Scorpion, která je původem z karibského souostroví Trinidad a Tobago. V našich podmínkách dosáhnete nejlepších výsledků při pěstování ve skleníku nebo foliovníku.
Možná využití: Jako koření, do omáček Dejte si pozor na dávkování! Trinidad Scorpion Butch T je extrémně pálivá i ve stopovém množství. Jiné zajímavosti: Butch T na konci názvu mezi chilli nadšenci známé odrůdy Trinidad Scorpion nese jméno pěstitele Butch Taylora, majitele firmy vyrábějící extrémně pálivé chilli omáčky –  Zydeco Hot Sauce a zároveň šlechtitelem superpálivé papričky Trinidad Scorpion Butch T. Začátky jeho šlechtitelské vášně sahají až do roku 1990, kdy se zajímal především na odrůdy Habanero papriček, které v té době byly považovány za nejpálivější vůbec. O druzích paprik, které Butch Taylor vzájemně zkřižil se ví bezpečně pouze tolik, že jednou byl Trinidad Scorpion a o druhé, případně další papričce se již pouze spekuluje, mezi nejčastěji vyslovované druhy patří Bhut Jolokia a Naga Jolokia. Zajímavostí je, že při pěstování papričky Trinidad Scorpion Butch T byl použit vermikompost, tedy vysoce účinné biologické hnojivo. Zajímá Vás pěstování Butch T pod zářivkou? Navštivte příspěvek na chilli-forum.cz
Klíčivost: Test klíčivosti u odrůdy Trinidad Scorpion Butch Taylor proběhl ve dnech 1.12.2017 – 12.12.2017 při stálé teplotě 26°C s úspěšností 88%. Testovací vzorek čítá 100ks osiva.
Není tahle chilli paprička pro Vás ta pravá? Nevadí! Vyberte si jinou podle mnoha paramertů ve speciálním filtru.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování Trinidad Scorpion Butch T můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování.