koreni-spices.cz

Trinidad Scorpion Moruga Yellow

Trinidad Scorpion Moruga Yellow

Popis plodu: 4 – 5 cm v průměru. Plod papriček Moruga Scorpion je v plné zralosti této odrůdy zabarvený do žluta, svým tvarem připomíná do velikosti golfový míček. Charakteristickými rysy Trinidad Moruga Scorpion je promáčknutí plodu v jeho spodní části a také výrazně vrásčitá a lesklá slupka s pravidelným vyboulením po obvodu. Stěna papriky je i před dozráním vláčná a z vnitřní strany najdete kapénky kapsaicinového olejíčku, který plod produkuje v extrémní míře. Ze všech super hot papriček působí nejvíce aromaticky a její unikátní chuť pocítíte i po 15 či 20 minutách, kdy pal odchází a váš jazyk jako země spálená začne znovu obrážet životem. S touto chilli papričkou opravdu opatrně. Popis rostliny: Při vhodných podmínkách se Trinidad Moruga Scorpion dorůstá až do výšky 170 a šířky 100 centimetrů. Je opravdu veliká. Listy se jí při rozvětvení zmenšují a jsou sametově hebké, světle zelené. Květy jsou světle zelené až zelenobílé. Nasazuje je po celou vegetační doby. Kmen ke konci sezony dřevnatí a v dobrých podmínkách má mohutný kořenový systém.
Nároky na pěstování: Dlouhá vegetační doba lze úspěšně eliminovat předpěstováním, které ovšem musí probíhat pod silným umělým osvětlením, aby rostliny měly správnou skladbu s co nejvíce patry, pozor je třeba dát na pomalé klíčení: až  3 – 4 týdny. Vyžaduje vyšší teploty, přirozené prostředí Morugy Scorpion Yellow je karibské souostroví Trinidad a Tobago. V našich podmínkách dosáhnete nejlepších výsledků při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Pokud se rostlina přespříliš rozroste je dobré je pro její prosvětlení a ochranu větví před ulomením vyštipovat a vyvazovat. V letních dnech nenechte teplotu ve fóliovnících převyšovat 30 stupňům, jinak mají tendenci zasychat blizny na květech a snižuje se pravděpodobnost oplodnění květu a následného rozvoje plodu.
Možná využití: Jako koření. Je výjimečně aromatická a také tak pálivá. Je také velice příhodná pro výrobu domácích pálivých omáček. Tato žlutá verze morugy je plnohodnotná taktéž v chuti a doplňuje pestrost odrůd nadšeného pěstitele.Klíčivost: Test klíčivosti u odrůdy Trinidad Scorpion Moruga Yellow proběhl ve dnech 1.12.2017 – 12.12.2017 při stálé teplotě 26°C s úspěšností 89%. Testovací vzorek čítá 100ks osiva.
Výše zmíněné informace mají především orientační charakter. Berte na vědomí, že výsledky vašeho pěstování můžou dosáhnout jiných parametrů, jak v pozitivním tak negativním směru – budeme rádi, když se se svými zkušenostmi podělíte na našem internetovém fóru o pěstování chilli papriček: www.chilli-forum.cz – Galerie venkovního pěstování

PoštovnéObjednáváte pouze semena papriček a chcete ušetřit na poštovném? Zvolte Doporučenou zásilku. Při platbě předem je poštovné levné, pouze 49,- Doporučujeme nepoužívat dobírku, velmi prodražuje poštovné. Je-li zásílka těžší, máte na výběr z několika možností balíkové přepravy. Přes přepravce InTime stojí balík do 1kg 60,- a přes Českou poštu 85,- Opět nedoporučujeme dobírku. Náklady na poštovné zbytečně prodražuje. .